No:057/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Gürcüstanın müdafiə naziri Levan İzorianın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
10 mart 2018 01:41
Görüşdə nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan və Gürcüstan arasında dostluq və strateji tərəfdaşlıq əlaqələrinin bütün sahələr üzrə yüksək səviyyədə inkişafından məmnunluq ifadə etdi. İki ölkənin regional məsələlər üzrə baxışlarının üst-üstə düşdüyünü, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində bir-birini dəstəklədiyini bildirən nazir Elmar Məmmədyarov, ölkələrimiz arasında iqtisadi, nəqliyyat və enerji sahələrində qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın mövcudluğunu və əhəmiyyətini diqqətə çatdırdı.Nazir mart ayının 15-də Bakıda keçiriləcək Azərbaycan, İran, Türkiyə və Gürcüstan xarici işlər nazirlərinin dördtərəfli görüşündən bəhs edərək, bu görüşün ölkələrimiz arasında regional əməkdaşlığın hərtərəfli inkişafına təkan verəcək yeni format olduğunu bildirdi.
Ölkəmizə səfərindən məmnunluğunu ifadə edən Levan İzoria Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev ilə çox maraqlı və faydalı görüş keçirdiyini bildirdi. Strateji tərəfdaşlıq və dostluğumuzun regionun sabitliyi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini deyən nazir iki ölkə arasında müdafiə sahəsində çox geniş əlaqələrin və hərtərəfli fəaliyyət proqramının mövcudluğunu vurğuladı.
Görüşdə Azərbaycan və Gürcüstan arasında müdəfiə və təhlükəsizlik sahəsində əməkdaşlığın regional sülh və sabitliyin təmin olunmasına, xüsusilə ölkələrimizin iştirakı ilə reallaşan iri-miqyaslı nəqliyyat və enerji layihələrinin mühafizəsinin effektiv şəkildə təşkil olunmasına xidmət etdiyi bildirildi.

Press release 10 March 2018 01:41
No:057/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation led by Levan Izoria, Defence Minister of Georgia
10 March 2018 01:41
At the meeting Minister Elmar Mammadyarov expressed satisfaction with the high level development of friendly and strategic partnership relations between Azerbaijan and Georgia in all spheres. Noting that both countries share the same perspectives on regional issues, support each other within the international organizations, Minister Elmar Mammadyarov stressed the importance of mutually beneficial cooperation in the field of economy, transport and energy between our countries.
Speaking about four-party meeting between the Foreign Ministers of Azerbaijan, Iran, Türkiye and Georgia to be held in Baku on March 15, the Minister Mammadyarov said that this meeting would be a new format that will give impetus to the comprehensive development of regional cooperation between our countries.
Expressing satisfaction with his visit to Azerbaijan, Levan Izoria stated that he had very interesting and fruitful meeting with the President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr. Ilham Aliyev. Levon Izoria said that strategic partnership and friendship ties of two countries play an important role for the regional stability and noted that there are extensive relations and comprehensive action plan in the field of defense as well.
At the meeting, also noted that the cooperation between Azerbaijan and Georgia in the field of defense and security serves to ensure regional peace and stability, as well as the effective safety of large-scale transport and energy projects with the participation of our countries.