No:055/24, Ermənistan tərəfindən törədilmiş hərbi təxribat barədə mətbuat məlumatı
12 fevral tarixində Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin növbəti hərbi təxribatı nəticəsində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Sərhəd Xidmətinin hərbi qulluqçusu yaralanıb.
Ermənistan tərəfinin bu təxribatı Azərbaycan-Ermənistan arasında sülh prosesinə ciddi zərbədir.
Son 4-5 ay ərzində sabitliyin hökm sürdüyü bir mühitdə bu kimi təhrikedici əməllər Ermənistan tərəfindən bəyan edilən sülh mesajları ilə açıq-aşkar ziddiyyət təşkil edir.
Eyni zamanda, bu kimi təxribatın məhz Ermənistandakı Avropa İttifaqı Missiyasının müşahidə həyata keçirdiyi ərazidən baş verməsi bu missiyanın məqsəd və məramlarına dair ciddi suallar yaradır.
Azərbaycana qarşı baş verən bu kimi təxribatlara görə Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi məsuliyyət daşıyır.

No:055/24, Press release on military provocation by Armenia
On 12 February, as a result of another military provocation of the armed forces of Armenia, a serviceman of the State Border Service of the Republic of Azerbaijan was injured.
This provocation of Armenia is a serious blow to the peace process between Azerbaijan and Armenia.
In light of the stable situation of last 4-5 months, such belligerent acts blatantly contradict with peace messages by Armenia.
Moreover, such a provocation that was undertaken exactly in the territories observed by the European Union Mission in Armenia raises serious concerns about the aims and purposes of this Mission.
Military-political leadership of Armenia bears responsibility for such provocations against Azerbaijan.