No:051/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Qvineya Respublikasının xarici işlər, beynəlxalq əməkdaşlıq, Afrika inteqrasiyası və xaricdəki qvineyalılar naziri Morissanda Kouyate ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
15 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirakı çərçivəsində Qvineya Respublikasının xarici işlər, beynəlxalq əməkdaşlıq, Afrika inteqrasiyası və xaricdəki qvineyalılar naziri Morissanda Kouyate ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında iqtisadiyyat, ticarət, təhsil, humanitar və s. sahələr üzrə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Nazir Ceyhun Bayramov iki ölkə arasında qarşılıqlı səfər və təmasların ikitərəfli, habelə çoxtərəfli əməkdaşlıq perspektivlərinin müzakirəsinə töhfə verdiyini bildirib.
Xüsusilə, təhsil sahəsində əməkdaşlığın, təqaüd və mübadilə proqramlarının gənclər, o cümlədən xalqlarımız arasında təmasların inkişafında mühüm rolu qeyd olunub.
Regional və beynəlxalq təşkilatlar, xüsusilə BMT, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı və Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində əməkdaşlığın davam etdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

No:051/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Minister of Foreign Affairs, International Cooperation, African Integration and Guineans Abroad of the Republic of Guinea Morissanda Kouyaté
15 February 2025 15:00
On 15 February 2025, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Minister of Foreign Affairs, International Cooperation, African Integration and Guineans Abroad of the Republic of Guinea Morissanda Kouyaté within the framework of his participation in the Munich Security Conference.
During the meeting, opportunities for cooperation between the two countries in the fields of economy, trade, education, humanitarian and other areas were discussed.
Minister Jeyhun Bayramov stated that mutual visits and contacts between the two countries contribute to discussions on the prospects of bilateral as well as multilateral cooperation.
In particular, the importance of cooperation in the field of education, scholarship and exchange programs in the development of contacts among youth, including between our peoples, was noted.
The importance of continuing cooperation within regional and international organizations, especially the United Nations, the Organization of Islamic Cooperation and the Non-Aligned Movement, was emphasized.