No:050/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Serbiya Respublikasının xarici işlər naziri Marko Curiçlə görüşünə dair mətbuat məlumatı
14 fevral 2025 21:59
14 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirakı çərçivəsində Serbiya Respublikasının xarici işlər naziri Marko Curiçlə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Serbiya strateji tərəfdaşlıq gündəliyində duran mövzular, o cümlədən regional və beynəlxalq təhlükəsizlik məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Azərbaycan-Serbiya strateji tərəfdaşlığının inkişafında ali və yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin, liderlər arasında mövcud dostluq münasibətlərinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Nazirlər strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin iqtisadi, enerji, yüksək texnologiyalar, nəqliyyat, mədəniyyət, humanitar, təhsil, turizm və s. aspektləri üzrə inkişaf perspektivlərini müzakirə edib, əməkdaşlığın genişləndirilməsində qarşılıqlı maraq ifadə ediblər.
Regional və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində bir-birinin ərazi bütövlüyü və suverenliyinə verilən davamlı dəstək məmnunluqla qeyd olunub.

No:050/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Minister of Foreign Affairs of the Republic of Serbia Marko Đurić
14 February 2025 21:59
On 14 February 2025, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Minister of Foreign Affairs of the Republic of Serbia Marko Đurić within the framework of his participation in the Munich Security Conference.
During the meeting, an exchange of views was held on issues on the agenda of the Azerbaijan-Serbia strategic partnership, including regional and international security matters.
The importance of high-level visits, as well as the existing friendly relations between the leaders, in the development of the Azerbaijan-Serbia strategic partnership was emphasized.
The ministers discussed prospects for the development of strategic partnership relations in the fields of economy, energy, high technologies, transport, culture, humanitarian affairs, education, tourism and others, and expressed mutual interest in expanding cooperation.
Ongoing mutual support for each other’s territorial integrity and sovereignty within the framework of regional and international organizations was noted with satisfaction.