Mətbuat şərhi 28 fevral 2019 23:21
27 fevral tarixində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Dünya İqtisadi Forumunun prezidenti Borge Brende ilə görüşüb.
Görüş zamanı Borge Brende nazir Elmar Məmmədyarovu 2019-cu ilin 6-7 aprel tarixlərində İordaniyada keçiriləcək Dünya İqtisadi Forumunun Yaxın Şərq və Şimali Afrika üzrə tədbirinə dəvət etdi. B.Brende tədbir çərçivəsində Körfəz ölkələrinin xarici işlər nazirlərinin iştirak edəcəyi Avrasiya seqmentinin çox önəmli olduğunu diqqətə çatdırdı.
Öz növbəsində, nazir Elmar Məmmədyarov Cenevrəyə səfərinin məqsədləri ilə bölüşdü, eləcə də Azərbaycanın 2019-cu ilin oktyabr ayının 21-26-da Qoşulmama Hərəkatı dövlət və hökumət başçılarının 18-ci sammitinə ev sahibliyi edəcəyi barədə həmsöhbətini məlumatlandırdı.
Nazir Elmar Məmmədyarov  Dünya İqtisadi Forumunun prezidentinə  Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli istiqamətində aparılan hazırkı danışıqlar prosesi barədə məlumat verdi.
Görüş zamanı, həmçinin regional və qlobal gündəlikdə olan mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

No:044/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the President of the World Economic Forum
On February 27 Foreign Minister Elmar Mammadyarov met Børge Brende, the President of the World Economic Forum.
At the meeting Børge Brende invited Minister Elmar Mammadyarov to the World Economic Forum on Middle East and North Africa, to be held in Jordan on April 6-7, 2019. B.Brende noted the importance of the Eurasia segment of this forum, which will be attended by Foreign Ministers of the Gulf countries.
In his turn, Minister Elmar Mammadyarov shared the objectives of his Geneva visit, as well as informed his interlocutor about hosting the 18th Summit of Heads of States and Governments of the Non-Aligned Movement on October 21-26, 2019 in Baku, Azerbaijan.
Furthermore, Minister Elmar Mammadyarov briefed the World Economic Forum President about the current negotiation process on the resolution of Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict.