No:040/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
27 yanvar 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyinə qarşı terror hücumu ilə əlaqədar Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov xarici işlər naziri Ceyhun Bayramova zəng vurub.
Xarici işlər naziri Sergey Lavrov İrandakı səfirliyimizə silahlı hücumu qətiyyətlə pisləyib, Səfirliyin qətlə yetirilən əməkdaşının ailəsinə, Azərbaycan rəhbərliyinə və xalqına başsağlığı diləklərini çatdırıb. Cinayətkarın qısa müddət ərzində məsuliyyətə cəlb edilməsinin zəruri olduğunu bildirib.
Nazir Ceyhun Bayramov həmkarına zəng və başsağlığına görə təşəkkür edib. Xain terror hücumu nazir tərəfindən qınanıb. Sözügedən terror aktını törədənlərin, habelə bu qanlı əməlin sifarişçilərinin ən qısa müddətdə müəyyən edilərək ən sərt şəkildə cəzalandırılmasının qətiyyətlə tələb edildiyi diqqətə çatdırılıb.

No:040/23, Press release on the phone call between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov
27 January 2023 21:00
On January 27, 2023, Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov called Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov in connection with the terrorist attack against the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Islamic Republic of Iran.
Minister of Foreign Affairs Sergey Lavrov strongly condemned the armed attack on our Embassy in Iran and expressed his condolences to the family of the murdered employee of the Embassy, leadership, and the people of Azerbaijan. He emphasized that it is necessary to bring the criminal to justice as soon as possible.
Minister Jeyhun Bayramov thanked his colleague for his call and condolences. Minister condemned the treacherous terrorist attack. It has been pointed out that the perpetrators of the said terrorist act, as well as its instigators, should be identified and punished in the most severe manner as soon as possible.