No:039/25, Xarici İşlər Nazirliyinin geniştərkibli kollegiya iclasına dair mətbuat məlumatı
7 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyində nazir Ceyhun Bayramovun rəhbərliyi ilə geniştərkibli kollegiya iclası keçirilib.
İclasda Xarici İşlər Nazirliyinin rəhbər heyəti və struktur bölmə rəhbərləri iştirak edib.
Kollegiyanın iclası zamanı Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müəyyən etdiyi xarici siyasət xəttinə uyğun olaraq 2024-cü il üzrə Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən görülən işlər, 2025-ci il üzrə əsas prioritetlər, ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlıq məsələləri, iqtisadi, iqlim və humanitar diplomatiya, beynəlxalq yardım səyləri, postmünaqişə dövründə diplomatik fəaliyyət, xaricdə Azərbaycan vətəndaşlarının hüquq və azadlıqlarının qorunması üzrə işlər və Xarici İşlər Nazirliyinin fəaliyyətinin təşkili məsələləri müzakirə olunub, müvafiq tapşırıqlar verilib.

No:039/25, Press release on the expanded board meeting of the Ministry of Foreign Affairs
On 7 February 2025, an expanded board meeting was held at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan under the leadership of Minister Jeyhun Bayramov.
The meeting was attended by the chairmanshipof the Ministry of Foreign Affairs and heads of structural divisions.
During the board meeting, in accordance with the foreign policy line determined by the President of the Republic of Azerbaijan, the work carried out by the Ministry of Foreign Affairs in 2024, the main priorities for 2025, issues of bilateral and multilateral cooperation, economic, climate and humanitarian diplomacy, international assistance efforts, diplomatic activities in the post-conflict period, work on the protection of the rights and freedoms of citizens of Azerbaijan abroad, as well as issues related to the organization of the activities of the Ministry of Foreign Affairs were discussed, and relevant instructions were given.