No:038/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belçika Baş nazirinin müavini, xarici işlər və Avropa məsələləri üzrə naziri ilə görüşdü
27 fevral 2019 09:23
Cenevrəyə işgüzar səfəri çərçivəsində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belçika Krallığının Baş nazirinin müavini, xarici işlər və Avropa məsələləri üzrə naziri Didye Reynders ilə görüşdü.
Görüş zamanı Azərbaycan və Belçika arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyəti haqda fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin sülh yolu ilə həlli istiqamətində aparılan danışıqlar prosesinin cari vəziyyəti haqqında həmsöhbətinə məlumat verdi və bu gün 27-ci ildönümü anılan, Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən törədilmiş Xocalı soyqırımından bəhs etdi.

No:038/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov held a meeting with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs and European Affairs of Belgium
27 February 2019 09:23
On the sidelines of his working visit to Geneva Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Didier Reynders, the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs and European Affairs of the Kingdom of Belgium.
At the meeting the sides exchanged their views about the current level of cooperative relations between Azerbaijan and Belgium.
Minister Elmar Mammadyarov informed his interlocutor on the current status of negotiations process of the peaceful resolution of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict and spoke about the commemoration of the 27th anniversary of the Khojaly Genocide perpetrated by the Armenian armed forces.