No:033/23, Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyinə silahlı hücum barədə mətbuat məlumatı
27 yanvar 2023-cü il tarixində Bakı vaxtı ilə səhər saat 8:30 radələrində Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyinə silahlı hücum olub.
Hücum edən şəxs kalaşnikov markalı avtomat silahla mühafizə postunu yararaq, mühafizə xidmətinin rəisini qətlə yetirib. Səfirliyin iki nəfər mühafizə əməkdaşı da hücumun qarşısını alarkən yaralanıblar. Onların vəziyyəti qənaətbəxşdir.

No:033/23, Press Release regarding the armed attack on the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Islamic Republic of Iran
27 January 2023 10:38
On January 27, 2023, at around 8:30am Baku time, an armed attack took place on the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Islamic Republic of Iran.
The attacker destroyed the guard post with a Kalashnikov pattern rifle and killed the head of the security service.
Two security guards of the embassy were also wounded while preventing the attack. Their condition is satisfactory.