No:028/23, Xəzər dənizinin dibinin bölünməsi məsələləri üzrə Azərbaycan-Türkmənistan Birgə işçi qrupunun növbəti iclasına dair mətbuat məlumatı
24-25 yanvar 2023-cü il tarixində Aşqabadda Azərbaycan Respublikası və Türkmənistan arasında Xəzər dənizinin dibinin bölünməsi məsələləri üzrə Birgə işçi qrupunun növbəti iclası keçirilib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinə xarici işlər nazirinin müavini, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərhəd və Xəzər dənizi məsələləri üzrə xüsusi nümayəndəsi Xələf Xələfov, Türkmənistan nümayəndə heyətinə isə Xəzər dənizi İnstitutunun direktoru, Xəzər dənizi məsələləri üzrə Türkmənistanın xüsusi nümayəndəsi Murad Atacanov rəhbərlik edib.
İclasda Azərbaycan Respublikası və Türkmənistanın aidiyyatı nazirliklərinin və ixtisaslaşmış qurumlarının nümayəndələri iştirak edib.
Birgə işçi qrupunun iclası zamanı Azərbaycan Respublikası və Türkmənistan arasında Xəzər dənizinin dibinin bölünməsi haqqında Saziş layihəsinin müddəalarının müzakirəsi davam edib.

No:028/23, Press release on the next meeting of the Azerbaijan-Turkmenistan Joint Working Group on the division of the bottom of the Caspian Sea
On January 24-25, the next meeting of the Joint Working Group on the division of the bottom of the Caspian Sea between Azerbaijan and Turkmenistan was held in Ashgabat.
The delegation of Azerbaijan was led by the Deputy Minister of Foreign Affairs, the special representative of the President of Azerbaijan on the border and Caspian Sea issues, Khalaf Khalafov, and the Turkmen delegation was led by the director of the Caspian Sea Institute, the special representative of Turkmenistan on Caspian Sea issues, Murad Atajanov.
Representatives of relevant ministries and specialized institutions of the Republic of Azerbaijan and Turkmenistan participated in the meeting.
During the joint working group meeting, the discussion of the provisions of the draft Agreement on the division of the bottom of the Caspian Sea between Azerbaijan and Turkmenistan continued.