No:027/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Almaniya Federal Kanslerinin xarici və təhlükəsizlik siyasəti üzrə məsləhətçisi ilə görüşdü
16 fevral 2019 21:57
Münhen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Almaniya Federal Kanslerinin xarici və təhlükəsizlik siyasəti üzrə məsləhətçisi Yan Heker ilə görüşdü.
Görüşdə tərəflər Almaniya və Azərbaycan arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətlərinin gündəliyi üzrə fikir mübadiləsi apardılar və ikitərəfli əlaqələrin cari vəziyyətindən məmnunluq ifadə etdilər.
Nazir Elmar Məmmədyarov qarşı tərəfə bölgədə sülh və təhlükəsizliyə ən böyük maneə olan Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üzrə aparılan danışıqların hazırkı vəziyyəti barədə məlumat verdi.
Tərəflər, habelə qarşılıqlı maraq və narahatlıq kəsb edən regional və beynəlxalq məsələləri müzakirə etdilər.

Press release 16 February 2019 21:57
No:027/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Foreign and Security Policy Adviser to the German Federal Chancellor
16 February 2019 21:57
On the sidelines of the Munich Security Conference Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Jan Hecker, the Foreign and Security Policy Adviser to the German Federal Chancellor.
At the meeting the sides exchanged views on the agenda of cooperative relations existing between Germany and Azerbaijan and expressed satisfaction over the current situation of bilateral ties.
Minister Elmar Mammadyarov informed his interlocutor on current situation of the negotiations over the resolution of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, which is a major impediment to regional peace and security.