Mətbuat şərhi 16 fevral 2019 21:39
No:024/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qırğız Respublikasının xarici işlər naziri ilə görüşdü
16 fevral 2019 21:39
16 fevral tarixində Münhen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qırğız Respublikasının xarici işlər naziri Çingiz Aydarbekov ilə görüşdü.
Tərəflər Azərbaycan və Qırğızıstan arasında mövcüd olan əməkdaşlıq münasibətlərini müzakirə etdilər və ikitərəfli əlaqələrin bütün istiqamətlər üzrə daha da möhkəmləndirilməsinin əhəmiyyətini ifadə etdilər.
Nazirlər Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurası (Türk Şurası) çərçivəsində əməkdaşlıq məsələlərinə toxunaraq, iştirakçı ölkələr arasında iqtisadi-ticarət və turizm sahələrində əlaqələrin daha da inkiaf etdirilməsinin önəmini qeyd etdilər, Türk Şurasının növbəti zirvə görüşünə hazırlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi apardılar.
Görüş zamanı, həmçinin regional məsələlər və qarşılıqlı maraq doğuran digər mövzular üzrə fikir mübadiləsi aparıldı.

No:024/19, Foreign Minister Elmar Məmmədyarov met with the Minister of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic
16 February 2019 21:39
On February 16, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic, Chingiz Aidarbekov on the sidelines of the Munich Security Conference.
The sides discussed the existing cooperation relations between Azerbaijan and Kyrgyzstan and expressed the importance of further strengthening the bilateral ties in all directions.
The Ministers touching upon the issues of cooperation within the Cooperation Council of Turkic-Speaking States (the Turkic Council) noted the significance of further developing the relations among the participating states in economic, trade, and tourism spheres and exchanged views over the preparatory works for the upcoming Summit meeting of the Turkic Council.
During the meeting there was an exchange on regional issues, as well as the other issues of mutual interest.