No:022/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Ukraynanın xarici işlər naziri ilə görüşdü
Münhen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Ukraynanın xarici işlər naziri Pavlo Klimkin ilə görüşdü. Görüşdə, həmçinin energetika naziri Pərviz Şahbazov da iştirak edib.
Tərəflər iki ölkə arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyətindən və inkişafından məmnunluqlarını ifadə etdilər.
Tərəflər, həmçinin Azərbaycanın təşəbbüsü və iştirakı ilə həyata keçirilən mühüm infrastruktur layihələri haqqında fikir mübadiləsi apardılar. Bu xüsusda, Azərbaycanın enerji daşıyıcılarının Ukraynaya nəqli imkanları müzakirə edildi.

No:022/19, Foreign Minister of Elmar Mammadyarov met with the Ukrainian Foreign Minister
On the sidelines of the Munich Security Conference Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Pavlo Klimkin, the Ukrainian Foreign Minister. Energy Minister Parviz Shahbazov also took part at the meeting.
The sides expressed their satisfaction with the current level and development of existing cooperation relations between the two countries.
Furthermore, the sides exchanged their views on the important infrastructure projects realized with the initiative and participation of Azerbaijan. To this end, the transportation opportunities of Azerbaijan's energy carriers to Ukraine had been discussed as well.