No:020/20, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mövlud Çavuşoğlu ilə görüşüb
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasının (TDƏŞ) Xarici İşlər Nazirləri Şurasının növbədənkənar iclası çərçivəsində Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mövlud Çavuşoğlu ilə görüşüb.
Tərəflər hər iki ölkənin iştirakı ilə reallaşdırılan mühüm layihələri müzakirə edərək Azərbaycan və Türkiyənin təşəbbüsü və iştirakı ilə həyata keçirilən regional layihələrin əhəmiyyətini xüsusilə vurğuladılar.
Həmçinin Türk Şurasının əməkdaşlıq gündəliyi üzrə fikir mübadiləsi aparılaraq, təşkilatın beynəlxalq səviyyədə artan nüfuzundan və beynəlxalq təşkilatlar ilə əmədaşlığından danışıldı.
Nazir Elmar Mammadyarov Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tənzimlənməsi prosesinin hazırki vəziyyəti və bu xüsusda, keçirilmiş Cenevrə görüşü ilə bağlı qarşı tərəfə məlumat verdi.
Görüşdə həmçinin, qarşılıqlı maraq doğuran digər regional və qlobal məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

No:020/20, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Turkish Foreign Minister Mevlüt Çavuşoğlu
07 February 2020 00:52
On the sidelines of the extraordinary meeting of the Council of Foreign Ministers of the Cooperation Council of the Turkic Speaking States (Turkic Council) Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Turkish Foreign Minister Mevlüt Çavuşoğlu.
At the meeting gratitude was expressed with the development of fraternal ties and strategic partnership between the two countries.
Talking about the important projects being implemented with the participation of the two countries the parties stressed that the regional projects being carried out upon the initiative and with the participation of Azerbaijan and Türkiye.
Also, while exchanging views on Turkic Council cooperation agenda, the increasing influence of Turkic Council on international level and cooperation with international organizations was discussed.
Minister Elmar Mammadyarov informed his colleague about the current situation of the settlement process of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict and on the recent Geneva meeting.