No:017/19, Nazir Elmar Məmmədyarov Ukrayna səfirini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə Ukraynanın Azərbaycandakı səfiri Aleksandr Mişenkonu qəbul etdi.
Görüş zamanı tərəflər iki ölkə arasında siyasi və iqtisadi əlaqələrin inkişafından məmnunluqlarını bildirdilər. Bu xüsusda, səfir A.Mişenkonun səyləri yüksək qiymətləndirildi.
Səfir Aleksandr Mişenko diplomatik fəaliyyəti müddətində Azərbaycan tərəfindən ona göstərilən dəstəyi xüsusilə qeyd etdi və bu xüsusda öz təşəkkürünü ifadə etdi.

Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador of Ukraine Olexandr Mischenko to the Republic of Azerbaijan upon termination of his diplomatic term.
At the meeting the sides expressed their satisfaction over the development of political and economic relations between the two countries. In this regard, the efforts of Ambassador Olexandr Mischenko were highly appreciated.
Ambassador Olexandr Mischenko especially noted the support rendered to him by the Azerbaijani side for fulfillment of his diplomatic activities and expressed his gratitude in this regard.