No:016/20, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Polşanın Azərbaycana yeni təyin olunmuş səfiri Rafal Poborskini qəbul edib
05 fevral 2020 03:43
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Polşa Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Rafal Poborskini qəbul edib.
Nazir Elmar Məmmədyarov Polşanın ölkəmizdəki səfiri Rafal Poborskini təyinatı münasibətilə təbrik edərək, onun iki ölkə arasında əlaqələrin daha da inkişafına töhfə verəcəyinə ümid etdiyini bildirdi.
Görüş zamanı tərəflər Azərbaycan və Polşa arasında iqtisadi, ticarət, nəqliyyat, turizm, mədəniyyət və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyətini qeyd etdilər. Həmçinin tərəflər əməkdaşlığın humanitar aspektlərini müzakirə etdilər.
Tərəflər iki ölkə arasında ən yüksək səviyyədə daxil olmaqla həyata keçirilən mübadilə və görüşləri qeyd etdilər. Bu xüsusda, Davosda keçirilmiş Dünya İqtisadi Forumu çərçivəsində iki ölkənin Prezidentləri arasında səmimi və səmərəli görüş keçirildiyini və iki ölkə arasında nəqliyyat və enerji kimi sahələrdə əməkdaşlığın inkişafının müzakirə edildiyi məmnuniyyətlə vurğulandı.
Səfir Rafal Poborski etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi və diplomatik fəaliyyəti müddətində ikitərəfli əlaqələrin inkişafı üçün səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.

No:016/20, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of Poland to Azerbaijan, Mr. Rafal Poborski
05 February 2020 03:43
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of the Republic of Poland to the Republic of Azerbaijan, Mr. Rafal Poborski.
Congratulating Mr. Rafal Poborski on his appointment as the Ambassador of Poland to our country, Minister Elmar Mammadyarov expressed his hope that he would contribute to further development of relations between the two countries.
During the meeting, the sides stressed the importance of developing cooperation in economic, trade, transportation, tourism, culture and other fields between Azerbaijan and Poland.
The sides noted with satisfaction the meetings and exchanges between the countries, including at the highest level. In this regard, the sincere and fruitful meeting conducted between the Presidents of both states on the sidelines of the World Economic Forum in Davos, where they discussed the development of cooperation in such areas as transportation and energy was highlighted.
Afterwards, Ambassador Rafal Poborski presented a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov and stressed that he would spare no efforts to strengthen the ties between the two countries during his diplomatic tenure.
Foreign Minister Elmar Mammadyarov wished the Ambassador every success in his diplomatic activities.