Mətbuat şərhi 31 yanvar 2018 04:01
No:016/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov rəbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin müşayiəti ilə Türkmənistana rəsmi səfərə yola düşüb
31 yanvar 2018 04:01
Səfər çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarovun Türkmənistan Nazirlər kabinetinin sədr müavini, xarici işlər naziri Rəşid Meredov və digər yüksək rəsmi şəxslərlə görüşü nəzərdə tutulub.
Nümayəndə heyətinin təkibinə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR), “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC, “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC və “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin yüksək səviyyəli təmsilçiləri daxildir.
Türkmənistan Nazirlər kabinetinin sədr müavini, xarici işlər naziri Rəşid Meredov 2-3 aprel 2014-cü ildə Azərbaycan Respublikasında rəsmi səfərdə olub.
18-19 iyul 2017-ci il tarixində isə R. Meredov Bakı şəhərində keçirilmiş Azərbaycan-Türkmənistan-Türkiyə xarici işlər nazirlərinin dördüncü üçtərəfli görüşü çərçivəsində Azərbaycana səfər edib.

Press release 31 January 2018 04:01
No:016/18, The delegation led by the Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov departed for official visit to Turkmenistan
31 January 2018 04:01
Minister Elmar Mammadyarov will meet with the Deputy Prime Minister and Foreign Minister of Turkmenistan Rashid Meredov and have meetings with other high level officials.
High level representatives of the State Oil Company of the Azerbaijan Republic (SOCAR), Azerbaijan Railways CJSC, Azerbaijan Caspian Shipping Company CJSC and Baku International Sea Trade Port CJSC are among the delegates.
Deputy Prime Minister and Foreign Minister of Turkmenistan Rashid Meredov paid an official visit to Azerbaijan on 2-3 April, 2014.
On 18-19 july, 2017 R. Meredov visited Azerbaijan to take part at the fourth trilateral meeting of Azerbaijan, Turkmenistan and Türkiye held in Baku.