Mətbuat şərhi 26 yanvar 2018
No:013/18, Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə qeyri-rezident səfirləri qəbul edib
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə Çili Respublikası (mənzil qərargahı Ankara) və Ekvador Respublikasının (mənzil qərargahı Tehran) Azərbaycan Respublikasına akkreditə olunmuş qeyri-rezident yeni səfirləri Xose Manuel Silva və German Alexandro Orteqa Almeydanın etimadnamələrinin surətlərini qəbul edib.
Görüşdə ölkəmizin sözügedən ölkələrlə dostluq əlaqələrinin inkişaf perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb

No:013/18, Ambassador Parvin Mirzazade, the Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan received the Non-Resident Ambassadors
Ambassador Parvin Mirzazade, the Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan received copies of the credentials of Jose Manuel Silva and Germán Alejandro Ortega Almeida the newly appointed Ambassadors of the Republic of Chile (Residence in Ankara) and Republic of Ecuador (Residence in Tehran).