No:01/18, Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə qeyri-rezident səfirləri qəbul edib
10 yanvar 2018 04:52
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə Bosniya və Herseqovina (mənzil qərargahı Ankara), Monqolustan (mənzil qərargahı Ankara ), Nigeriya (mənzil qərargahı Tehran) və Ekvatorial Qvineyanın (mənzil qərargahı Moskva) Azərbaycan Respublikasına akkreditə olunmuş yeni səfirlərinin etimadnamələrinin surətlərini qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və sözügedən ölkələr arasında dostluq əlaqələrinin inkişaf perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb

Press release 10 January 2018 04:52
No:01/18, Ambassador Parvin Mirzazade, the Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan received the Non-Resident Ambassadors
10 January 2018 04:52
Ambassador Parvin Mirzazade, the Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan received copies of the credentials of the newly appointed Ambassadors of Bosnia and Herzegovina (Residence in Ankara), Mongolia (Residence in Ankara), Federal Republic of Nigeria (Residence in Tehran) and Republic of Equatorial Guinea (Residence in Moscow).