No:009/26, Nazir Ceyhun Bayramovun Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz və Gürcüstan böhranı üzrə xüsusi nümayəndəsi Maqdalena Qrono ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
15 yanvar 2026 16:35
15 yanvar 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz və Gürcüstan böhranı üzrə xüsusi nümayəndəsi Maqdalena Qrononu qəbul edib.
Görüş zamanı Azərbaycan-Avropa İttifaqı (Aİ) əməkdaşlığının cari vəziyyəti və perspektivləri, Azərbaycan-Ermənistan normallaşma prosesi, habelə regional və beynəlxalq məsələlər müzakirə olunub.
Azərbaycan və Aİ arasında siyasi, iqtisadi, nəqliyyat, enerji təhlükəsizliyi və s. istiqamətlər üzrə əməkdaşlıq məsələləri, əməkdaşlıq platformaları və alətləri üzrə əldə edilmiş razılıqlar, habelə növbəti addımlar nəzərdən keçirilib.
Nazir Ceyhun Bayramov, öz növbəsində Azərbaycan-Ermənistan normallaşma və sülh prosesi üzrə əldə olunan irəliləyişlər və perspektivlər barədə məlumat verib, ölkəmizin mövqeyini qarşı tərəfin diqqətinə çatdırıb. Azərbaycanla Ermənistan arasında normallaşma prosesi çərçivəsində atılan addımlar, etimad quruculuğu tədbirləri təqdir olunub.

No:009/26, Press Release on the Meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the European Union Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Magdalena Grono
15 January 2026 16:35
On 15 January 2026, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, received the European Union Special Representative for the South Caucasus and and the Crisis in Georgia, Magdalena Grono.
During the meeting, the current state and prospects of Azerbaijan–European Union (EU) cooperation, the Azerbaijan–Armenia normalization process, as well as regional and international issues were discussed.
Cooperation between Azerbaijan and the EU in political, economic, transport, energy security, and other areas, the agreements reached within cooperation platforms and instruments, as well as the next steps, were reviewed.
Minister Jeyhun Bayramov, in turn, briefed on the progress achieved and prospects regarding the Azerbaijan–Armenia normalization and peace process, conveying Azerbaijan’s position to the other side. The steps taken within the framework of the normalization process between Azerbaijan and Armenia and the confidence-building measures were appreciated.