No:002/20, İsveçrə Konfederasiyasının vətəndaşı, isveçrəli kosmonavt Klod Nikolyenin adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıx
İsveçrə Konfederasiyasının vətəndaşı, isveçrəli kosmonavt Klod Nikolye Xarici İşlər Nazirliyinə məktubla müraciət edərək adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş edib.
Məktubunda Klod Nikolye Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünə hörmət ifadə etdiyini bəyan edib və səfərin törədə biləcəyi nəticələr barədə məlumatsız olduğunu bildirib.
İsveçrə Konfederasiyasının vətəndaşının müraciəti müvafiq qaydada nəzərdən keçirilib və adının arzuolunmaz şəxslər siyahısından çıxarılmasına dair qərar qəbul edilib.

No:002/20, On removal of the name of Claude Nicollier, citizen of Swiss Confederation, Swiss astronaut, from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”
Citizen of Swiss Confederation, Swiss astronaut, Claude Nicollier addressed a letter to the Ministry of Foreign Affairs asking for a removal of his name from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
In his letter Claude Nicollier emphasized his respect to the sovereignty of the Republic of Azerbaijan, as well as underlined that he was unaware about the consequences of the visit.
Appeal by Claude Nicollier was appropriately considered and the decision was made to remove his name from the mentioned list.