Mətbuat şərhi 18 aprel 2017 00:00
No: 97/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Malta və İtaliya Respublikasına rəsmi səfərə yola düşüb
18 aprel 2017 00:00
Səfər çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarovun Malta və İtaliyandan olan həmkarları və digər rəsmi şəxslərlə görüşləri nəzərdə tutulub.
İtaliyaya səfər çərçivəsində Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan və İtaliya arasında diplomatik əlaqələrin qurulmasının 25-ci ildönümünə həsr olunmuş foto-sərginin açılışında iştirak edəcək və Beynəlxalq Təşkilatlar üzrə İtaliya Cəmiyyəti təşkilatında “Azərbaycanın xarici siyasəti və İtaliya ilə münasibətlər” mövzusunda mühazirə ilə çıxış edəcəkdir.

No: 97/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov departed to Malta and Republic of Italy for an official visit
Within the visit Foreign Minister Elmar Mammadyarov will meet with his counterparts from Malta and Italy and will also have meetings with other officials.
In the framework of visit to Italy, Minister Elmar Mammadyarov will take part at the opening of photo exhibition dedicated to the 25th anniversary of establishment of diplomatic relations between Azerbaijan and Italy and will deliver a speech at the Italian Society for International Organizations on “Azerbaijan’s foreign policy and relations with Italy”.