No: 69/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İtaliyanın sabiq xarici işlər naziri Franko Frattinini qəbul edib
17 mart 2017 05:16
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov V Qlobal Bakı Forumunda iştirak etmək məqsədilə Azərbaycanda səfərdə olan İtaliya Respublikasının sabiq xarici işlər naziri Franko Frattini qəbul edib.
Görüşdə 2017-ci ildə Azərbaycan və İtaliya arasında diplomatik əlaqələrin qurulmasının 25 illiyinin qeyd olunduğu xatırlanaraq, bu illər ərzində iki dövlət arasında əməkdaşlığın müxtəlif sahələrində yüksək səviyyəli münasibətlər qurulduğu qeyd olundu.
Xüsusilə iqtisadi sahədə əməkdaşlıqdan bəhs edilərək, bu xüsusda TAP layihəsinin regional əhəmiyyətinə toxunuldu.
Həmçinin Azərbaycan-Avropa İttifaqı münasibətlərinin cari durumu və perspektivlər barəsində fikir mübadiləsi aparıldı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Mr. Franco Frattini, former Foreign Minister of the Republic of Italy, who is attending the 5th Global Baku Forum.
The sides recalled that this year marks the 25th anniversary of establishment of diplomatic relations between Azerbaijan and Italy and noted that high-level partnership on various fields of cooperation has been forged throughout these years.
Both sides, particularly pointed out cooperation in the field of economy, and in this regard emphasized the regional importance of TAP project.
Furthermore, exchange of views was held on current developments and perspectives of Azerbaijan and European Union relations.