Mətbuat şərhi 10 mart 2017 06:16
No: 61/17, Azərbaycan və Hindistan xarici işlər nazirləri arasında diplomatik münasibətlərin 25 illiyi ilə bağlı təbrik məktubu mübadiləsi həyata keçirilib
10 mart 2017 06:16
Azərbaycan Respublikası və Hindistan Respublikası arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 25 illiyi münasibətilə iki ölkənin xarici işlər nazirləri arasında təbrik məktubu mübadiləsi həyata keçirilib.
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov hindistanlı həmkarına ünvanladığı məktubunda qarşılıqlı etimad və anlaşmaya, beynəlxalq təkilatlarda dəstəyə söykənən iki ölkə arasında müxtəlif sahələrdə uğurlu əməkdaşlıq əlaqələrinin gələcəkdə də inkişaf edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Hindistanın xarici işlər naziri Suşma Svaraj Elmar Məmmədyarova göndərdiyi məktubunda iki ölkə arasında siyasi, iqtisadi, enerji, mədəni və insanlararası təmaslar daxil olmaqla müxtəlif sahələrdə uğurlu əməkdaşlığın ikitərəfli əlaqələrin gələcəkdə daha da möhkəmləndirilməsinə töhfə verəcəyini bildirib.

Press release 10 March 2017
No: 61/17, Foreign Ministers of Azerbaijan and India had an exchange of congratulatory letters on the 25th anniversary of diplomatic relations between the two countries
Foreign Ministers of the Republic of Azerbaijan and the Republic of India have had an exchange of congratulatory letters on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two countries.
In the letter addressed to his Indian counterpart Foreign Minister Elmar Mammadyarov expressed his conviction that the existing successful cooperation in various fields between the two countries will be developed further based on mutual trust, understanding and support within the international organizations.
In his letter addressed to Elmar Mammadyarov Foreign Minister of India Sushma Swaraj noted that the successful cooperation between the two countries in various fields, including political, economic, energy, cultural and people-to-people contacts will contribute further to cementing bilateral relations.