Mətbuat şərhi 22 fevral 2017
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 22 fevral 2017-ci il tarixində Türkdilli Ölkələrin Əməkdaşlıq Şurası (Türk Şurası) və Ahmet Yasevi Universitetinin təşkilatçılığı ilə Ankara şəhərində keçiriləcək “Xocalı soyqırımı, bəşəriyyətə qarşı cinayətlər və terrorizm” mövzusunda beynəlxalq konfransda iştirak etmək üçün Türkiyəyə işgüzar səfərə yola düşüb.
Konfransın açılış panelində Türk Şurasının Baş katibi Ramil Həsənov, Azərbaycan və Türkiyənin xarici işlər nazirləri Elmar Məmmədyarov və Mövlud Çavuşoğlu, eləcə də Türkiyə Baş nazirinin köməkçisi Toğrul Türkeşin çıxışı nəzərdə tutulub. Səfər əsnasında nazir Elmar Məmmədyarovun həmçinin ikitərəfli görüşləri də planlaşdırılıb.

Press release 22 February 2017 05:08
Foreign Minister Elmar Mammadyarov departed to Türkiye to take part at the international conference on the theme “Khojaly Genocide, crimes against humanity and terrorism” organized by the Cooperation Council of Turkic Speaking States and Ahmet Yasevi University to be held in Ankara, on February 22, 2017.
In opening session Ramin Hasanov, the Secretary General of Turkish Council, Elmar Mammadyarov and Mevlüt Çavuşoğlu, Foreign Ministers of Azerbaijan and Türkiye as well as Togrul Turkesh, Assistant of Prime Minister of Türkiye will make key note speeches. İn the margins of the conference, Foreign Minister Elmar Mammadyarov will also held bilateral meetings.