No: 43/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Yaponiyanın Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Tsuquo Takahaşini qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Yaponiyanın Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Tsuquo Takahaşini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Görüş zamanı iki ölkə arasında müxtəlif sahələr üzrə, xüsusilə iqtisadi və ticarət sahəsində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparıldı.
Səfir Tsuquo Takahaşi diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.

No: 43/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Tsuguo Takahashi, Ambassador of Japan to the Republic of Azerbaijan
21 February 2017 07:25
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Tsuguo Takahashi, Ambassador of Japan to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic mission.
During the meeting the sides exchanged their views on the favorable potential for the development of cooperation between the two countries in various fields, especially economic and trade areas.
Ambassador Tsuguo Takahashi expressed his gratitude for the support to fulfill his diplomatic activities in Azerbaijan.