No: 39/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avstriyanın xarici işlər naziri Sebastian Kurz və ATƏT-in Baş katibi Lamberto Zannier ilə görüşüb
20 fevral 2017 21:36
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 53-cü Münhen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində Avstriyanın xarici işlər naziri Sebastian Kurz və ATƏT-in Baş katibi Lamberto Zannier ilə görüşüb.
Görüş əsnasında nazirlər bu il Azərbaycan və Avstriya arasında diplomatik əlaqələrin qurulmasının 25 illiyinin qeyd olunduğu diqqətə çatdırdılar.
Tərəflər ATƏT-ın gündəliyində duran məsələlər və Fəaliyyətdə olan sədr kimi Avstriyanın prioritetləri barəsində fikir mübadiləsi apardılar.
Görüşdə ATƏT-in Yerevan ofisi ilə əlaqədar olan məsələlər müzakirə olundu. Nazir Elmar Məmmədyarov ATƏT-in Yerevan ofisinin mandatına zidd fəaliyyəti barəsində Azərbycanın narahatlığı və mövqeyni bir daha həmsöhbətlərin nəzərinə çatdırdı.

No: 39/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Foreign Minister of Austria Sebastian Kurz and OSCE Secretary General Lamberto Zannier
20 February 2017 21:36
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Foreign Minister of Austria Sebastian Kurz and OSCE Secretary General Lamberto Zannier in the margins of the 53rd Munich Security Conference.
During the meeting the Ministers stressed that this year marks the 25th anniversary of establishment of diplomatic relations between Azerbaijan and Austria.
The sides had exchange of views on the agenda of OSCE and the priorities of Austria in its capacity as Chairperson-in-Office.
At the meetings the problems related with the OSCE Yerevan office were also discussed. Minister Mammadyarov reiterated concern and position of Azerbaijan with regard to operation of OSCE Yerevan Office in contrary to its mandate.