Mətbuat şərhi 20 fevral 2017
No: 38/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Rumıniyanın xarici işlər naziri Teodor-Viorel Meleskanu ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 18 fevral 2017-ci il tarixində 53-cü Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində Rumıniyanın xarici işlər naziri Teodor-Viorel Meleskanu ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Rumıniya arasında ikitərəfli münasibətlərin hazırkı səviyyəsi və müxtəlif sahələr üzrə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin perspektivləri müzakirə olundu. İki ölkə arasında əlaqələrin daha da gücləndirilməsi üçün birgə səylərin davam etdirilməsinin vacibliyi vurğulandı.
Azərbaycanın iştirakı ilə həyata keçirilən irimiqyaslı nəqliyyat və enerji layihələri, o cümlədən Şimal-Cənub, Bakı-Tbilisi-Qars, TANAP və TAP layihələri haqqında danışan Elmar Məmmədyarov, bu layihələrin Rumıniya üçün faydalı ola biləcəyini söylədi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Teodor-Viorel Meleşcanu, Foreign Minister of Romania on February 18, 2017, on the sidelines of the 53rd Munich Security Conference.
At the meeting the current level of bilateral relations and prospects of the development of cooperation in various fields between Azerbaijan and Romania were discussed. The importance of continuation of joint efforts to further strengthen relations between the two countries was stressed.
Talking about the large-scale transportation and energy projects being implemented with the participation of Azerbaijan, including North-South, Baku-Tbilisi-Kars, TANAP and TAP projects, Elmar Mammadyarov said that these projects would be beneficial for Romania as well.