Mətbuat şərhi 17 fevral 2017
No: 36/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Münhendə ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Münhen Təhlükəsizlik konfransı çərçivəsində ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri İqor Popov(Rusiya Federasiyası), Stefan Viskonti (Fransa), Riçard Hoaqland (Amerika Birləşmiş Ştatları), həmçinin ATƏT-in Fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi səfir Andjey Kaspişik ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan, Ermənistan və Rusiya Prezidentlərinin Sankt-Peterburq görüşündəki müzakirələrinin davamı olaraq Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üzrə danışıqlar prosesinin intensivləşdirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Elmar Məmmədyarov münaqişənin həlli prosesində irəliləyişə nail olmaq üçün substantiv danışıqlara başlamaq məqsədilə səylərin artırılmasının vacibliyini vurğuladı.
Görüşdən sonra ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin dəvəti əsasında həmsədrlərin Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri ilə birgə şam yeməyi oldu.

On February 16, Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russian Federation), Stéphane Visconti (France) and Richard Hoagland (the United States of America), as well as Ambassador Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
At the meeting views were exchanged in order to intensify the talks on the settlement of Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict as a follow up to discussions of Presidents of Azerbaijan, Armenia and Russia in Sankt-Petersburg.
Minister Mammadyarov underlined the necessity of stepping up the efforts to start the substantive talks with a view to achieve progress in the conflict settlement process.
After the meeting, the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia at the invitation of the OSCE Minsk Group Co-chairs had a joint dinner with them.