Mətbuat şərhi 24 sentyabr 2017 04:10
No: 265/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Məclisinin 72-ci sessiyası çərçivəsində Belçika və Malayziyanın xarici işlər nazirləri ilə ikitərəfli görüşlər keçirib
24 sentyabr 2017 04:10
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Məclisinin 72-ci sessiyası çərçivəsində Belçikanın Xarici İşlər Naziri Didye Reynders və Malayziyanın Xarici İşlər Naziri Dato' Sri Anifah Aman ilə ikitərəfli görüşlər keçirdi.
Keçirilmiş görüşlərdə müvafiq olaraq ölkələr arasında ikitərəfli münasibətlərin müxtəlif sahələrdə uğurlu inkişafı qeyd olundu məmnunluq ifadə edildi. Ölkələrimiz arasında mədəniyyət, turizm, nəqliyyat, kənd təsərrüfatı və humanitar sahələrində əməkdaşlıq üçün əlverişli imkanların mövcudluğu vurğulandı.
Görüşdə beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olundu və BMT Baş Assambleyasının 72-ci sessiyasının gündəliyində duran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

No: 265/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Foreign Ministers of Malaysia and Belgium on the sidelines of the 72nd session of the UN General Assembly
24 September 2017 04:10
Foreign Minister Elmar Mammadyarov had bilateral meetings with Foreign and European Affairs Minister of Belgium Didier Reynders and Minister of Foreign Affairs of Malaysia Dato' Sri Anifah Aman on the sidelines of the 72nd session of the UN General Assembly.
At the meetings the sides commended the successful development of bilateral relations in various areas between our countries. It was noted that there are favourable opportunities for the cooperation in the fields of economy, culture, tourism, transportation, agriculture and humanitarian spheres.