Nazir Elmar Məmmədyarov Avstriyaya işgüzar səfəri çərçivəsində Avstriya-Azərbaycan Ticarət Palatasının üzvləri, Avstriya parlamentinin nümayəndələri və iş adamlarının iştirakı ilə birgə görüş keçirib
Nazir Elmar Məmmədyarov 25 yanvar 2015-ci il tarixində Avstriyaya işgüzar səfəri çərçivəsində Avstriya-Azərbaycan Ticarət Palatasının üzvləri, Avstriya parlamentinin nümayəndələri və iş adamlarının iştirakı ilə birgə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycan ilə Avstriya arasında iqtisadi, ticarət, enerji və turizm sahəsində əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
İqtisadi əməkdaşlığın inkişafında biznes dairələri arasında birbaşa əlaqələrin qurulmasının vacibliyi qeyd olunaraq, Azərbaycan və Avstriya hökumətlərinin dəstəyi ilə qarşılıqlı biznes səfərləri və forumların təşkili müzakirə edildi.

Minister Elmar Mammadyarov held a joint meeting with the members of Austria-Azerbaijan Chamber of Commerce, representatives of Austrian Parliament and businessmen in the framework of his working visit to Austria
Minister Elmar Mammadyarov held a joint meeting with the members of Austria-Azerbaijan Chamber of Commerce, representatives of Austrian Parliament and businessmen in the framework of his working visit to Austria on 25 January 2015.
During the meeting views were exchanged on further promotion of cooperation in the fields of economy, trade, energy and tourism between Azerbaijan and Austria.
At the meeting the importance of direct links between the business communities was stressed and in this regard, the mutual visits of business communities and arrangement of business forums were discussed.