Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkiyəli həmkarı Mevlüt Çavuşoğlu ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İran İslam Respublikasının Ramsar şəhərində 5 aprel tarixində keçirilən Azərbaycan-Türkiyə-İran xarici işlər nazirlərinin üçtərəfli görüşü çərçivəsində Türkiyəli həmkarı Mevlüt Çavuşoğlu ilə görüşüb.
Görüşdə Elmar Məmmədyarov cəbhədə yaranmış hazırkı vəziyyət, o cümlədən Ermənistanın qoşunların təmas xətti boyunca törətdiyi təxribatlar və mülki əhalini hədəfə alan ağır arteriya və ağır silahlardan istifadə etməsi barədə ətraflı məlumat verdi.
Mevlüt Çavuşoğlu cəbhədə həlak olan hərbiçilərin və mülki şəxslərin ailələrinə və Azərbaycan xalqına baş sağlığı verdi və bəyan etdi ki, sözügedən münaqişə yalnız Azərbaycanın ərazi bütövlüyü çərçivəsində BMT Təhlükəsizlik Şurasının müvafiq qətnamələri əsasında sülh yolu ilə həll olunmalıdır.

Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met with Mevlüt Çavuşoğlu, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye
Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met with Mevlüt Çavuşoğlu, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye in Ramsar on April 5 on the sidelines of Trilateral Meeting of the Ministers of Foreign Affairs of Azerbaijan – Türkiye – Iran.
In the meeting Foreign Minister Elmar Mammadyarov informed about the current situation in the frontline and the provocations of Armenian armed forces, as well as targeting civilians densely residing using artillery and heavy weapons in the territories adjacent to the frontline area.
Minister of Foreign Affairs Mevlüt Çavuşoğlu extended his heartfelt condolences to the people of Azerbaijan and the families of military and civilians, who lost their lives. He stated that this conflict must be solved by peaceful means within the territorial integrity of Azerbaijan in accordance with the relevant UN Security Council resolutions.