Mətbuat şərhi 28 may 2015
İƏT-in Küveytdə keçirilən xarici işlər nazirləri Şurasının 42-ci toplantısı çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarov, Türkmənistan və Türkiyənin xarici işlər naziri arasında üçtərəfli görüş keçirilib.
İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Küveytdə keçirilən xarici işlər nazirləri Şurasının 42-ci toplantısı çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov, Türkmənistan xarici işlər naziri Rəşid Meredov və Türkiyənin xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında üçtərəfli görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan, Türkmənistan və Türkiyə xarici işlər nazirlərinin üçtərəfli görüşünün regional əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi baxımdan əhəmiyyəti vurğulandı. 2015-ci ilin 29 yanvar tarixində Aşqabadda keçirilmiş üçtərəfli görüşdə əməkdaşlığın siyasi, iqtisadi, enerji, nəqliyyat və humanitar sahələrdə inkişafına dair ətraflı müzakirələrin aparıldığı qeyd olundu. Üçtərəfli əməkdaşlığın gündəliyində duran aktual məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 28 May 2015
Minister Elmar Mammadyarov held trilateral meeting with the foreign ministers of Turkmenistan and Türkiye on the sidelines of the 42nd Foreign Ministerial Council of the Organization of İslamic Cooperation.
Foreign Ministers of the Republic of Azerbaijan, Turkmenistan and Türkiye Elmar Mammadyarov, Rashid Meredov and Mevlüt Çavuşoğlu held trilateral meeting on the sidelines of the 42nd Foreign Ministerial Council of the Organization of İslamic Cooperation.
At the meeting the importance of trilateral meeting of Azerbaijan, Turkmenistan and Türkiye was stressed in terms of development of regional cooperation. Also, the comprehensive discussions at the Ashgabat trilateral meeting on January 29th, 2015 on development of the political, economic, energy, transport  and humanitarian dimensions of cooperation was highlighted. During the meeting views were also exchanged on high agenda issues of trilateral cooperation.