Mətbuat şərhi 29 dekabr 2016 05:39
İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) yeni seçilmiş Baş katibi Yusif Əl Osaymin xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarova məktub ünvanlayıb
29 dekabr 2016 05:39
Məktubda yeni seçilmiş Baş katib bu münasibətlə nazir Elmar Məmmədyarov tərəfindən göndərilmiş təbrik məktubuna görə təşəkkürünü bildirib və təşkilata rəhbərliyi dövründə İƏT ilə Azərbaycan arasında münasibətlərin qarşılıqlı maraqlar əsasında bundan sonra da inkişaf etdiriləcəyinə əminliyini ifadə edib.
Baş katib Yusif Əl Osaymin məktubunda İƏT-in Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı mövqeyini bir daha vurğulayaraq, Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzünü qınayıb və Ermənistan qoşunlarının Azərbaycanın işğal olunmuş bütün ərazilərindən dərhal və qeyd-şərtsiz çıxarılmasını tələb edib.

New Secretary General of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) Dr. Yousef Al Othaimeen addressed a letter to the Foreign Minister Elmar Mammadyarov
29 December 2016 05:39
In the letter the new Secretary General thanked the Minister Elmar Mammadyarov for his letter of congratulation on this occasion and expressed his assurance of further development of relations between Azerbaijan and the OIC, for the mutual benefit of both sides under his leadership of the organization.
Reiterating the position of the OIC on Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, Secretary General Dr. Yousef Al Othaimeen condemned the aggression of Armenia against Azerbaijan and called for the immediate and unconditional withdrawal of Armenian troops from all the occupied territories of Azerbaijan.