Mətbuat şərhi 22 avqust 2016
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkiyəli həmkarı Mövlud Çavuşoğluna Qaziantep vilayətində törədilmiş terror aktı ilə əlaqədar başsağlığı məktubu göndərib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkiyənin Qaziantep vilayətində toy mərasimi zamanı törədilmiş dəhşətli terror aktı ilə əlaqədar həmkarı Mövlud Çavuşoğluna 21 avqust 2016-cı il tarixli başsağlığı məktubu ünvanlayıb.
Məktubda Elmar Məmmədyarov çoxsaylı insan tələfatı ilə nəticələnən bu dəhşətli terror aktından dərin kədər hissi keçirdiyini ifadə edib. O, terrorizmdən əziyyət çəkən dövlət kimi, Azərbaycanın bu terror aktından son dərəcə hiddətləndiyini, terrorizmin bütün forma və təzahürlərinə qarşı birgə və qətiyyətlə mübarizə aparılmasının vacibliyini vurğulayıb.
Elmar Məmmədyarov baş vermiş faciə ilə əlaqədar həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına, qardaş Türkiyə xalqına dərin hüznlə başsağlığı verib, yaralanan və xəsarət alanların şəfa tapmasını dilədiyini bildirib.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov sent a letter of condolences to his Turkish counterpart Mevlüt Çavuşoğlu over the terror act perpetrated in Gaziantep province
Foreign Minister Elmar Mammadyarov sent a letter of condolences to his Turkish counterpart Mevlüt Çavuşoğlu, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye over the terror act perpetrated in Gaziantep province on August 21, 2016.
In the letter the Minister noted: "We were deeply saddened by the news of heavy casualties as a result of a heinous terror attack. The Republic of Azerbaijan, as a country suffering from terrorism strongly became enraged by this terror attack". He also emphasized the importance of fighting against terrorism in all its forms and manifestations in a joint and resolute manner.
Minister Elmar Mammadyarov extended his heartfelt condolences to the families and relatives of those who lost their lives at this terror act and wished for a speedy recovery to the wounded and expressed his solidarity with the people of Türkiye in this tragedy.