Mətbuat şərhi 15 noyabr 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Parisdə törədilmiş terror aktları ilə əlaqədar Fransa Respublikasının xarici işlər və beynəlxalq inkişaf naziri Laurent Fabiusa başsağlığı məktubu göndərib.
Məktubda nazir Elmar Məmmədyarov baş vermiş faciə ilə əlaqədar Fransa xarici işlər nazirinə, həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına, bütün Fransa xalqına dərin hüznlə başsağlığı verib, yaralananlara və xəsarət alanlara şəfa dilədiyini bildirib.
Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın terrorizmi, onun bütün forma və təzahürlərini kəskin şəkildə pislədiyini qeyd edərək, ona qarşı qətiyyətlə və ardıcıl mübarizə aparılmasının zəruriliyini vurğulayıb.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov sent a condolences letter to Laurent Fabius, the Minister of Foreign Affairs and International Development of the Republic of France.
At the letter Minister Elmar Mammadyarov extended heartfelt condolences to his French counterpart, families and relatives of the victims and the entire People of France and wished for soonest recovery of wounded and injured.
Elmar Mammadyarov reiterated that Azerbaijan condemns terrorism, all its forms and manifestations and underlined the necessity of firm and consistent fight against this menace.