Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa Şurası Parlament Assambleyasının Avropa Mühafizəkarları Qrupunun sədri Yan Liddel-Qrenqerin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Görüşdə Avropa Şurası Parlament Assambleyası ilə Azərbaycan arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi yolları və gələcək perspektivlərinə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın Avropa Şurası Parlament Assambleyası ilə uğurlu əməkdaşlıq etdiyini bildirərək, əlaqələrin bundan sonra da konstruktiv dialoq və anlaşma şəraitində genişləndirilməsi üçün səylərin artırılacağına əminliyini ifadə etdi.
Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli istiqamətində aparılan danışıqlar prosesi haqqında məlumat verən nazir güc tətbiqi yolu ilə dövlətlərin beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədlərinin pozulmasının qəbuledilməz olduğunu vurğuladı.
Azərbaycana səfər etməsindən məmnunluq ifadə edən Yan Liddel-Qrenqer ölkəmizin təşkilat ilə uğurlu əməkdaşlığını yüksək qiymətləndirdi. Səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Milli Məclisində də görüşlər keçirildiyini və faydalı müzakirələrin aparıldığını qeyd edən Yan Liddel-Qrenqer Azərbaycan nümayəndə heyətinin Avropa Şurası Parlament Assambleyasında fəal rolunu diqqətə çatdırdı.

Press release 24 November 2016
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation led by Ian Liddell-Grainger, Chairman of the European Conservatives Group of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe
At the meeting, the sides had a broad exchange of views on the ways of advancing the cooperation between the Parliamentary Assembly of the Council of Europe and Azerbaijan and on its future perspectives.
Noting that Azerbaijan has a successful cooperation with PACE, Minister Elmar Mammadyarov expressed his conviction for increasing efforts to further expand the relations in the atmosphere of constructive dialogue and understanding between the sides.
Informing about the negotiations process on the settlement of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, Elmar Mammadyarov underscored the unacceptability of any attempts to change the internationally recognized borders of states by use of force.
Expressing satisfaction with his visit to Azerbaijan, Ian Liddell-Grainger highly appreciated the successful cooperation of Azerbaijan with the Council of Europe. Noting that in the framework of the visit they also held meetings and had fruitful discussions in the Parliament of the Republic of Azerbaijan, Ian Liddell-Grainger also underlined the active role of the delegation of Azerbaijan at PACE.