Mətbuat şərhi 30 iyul 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belarus səfirini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belarus Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Nikolay Paçkeviçi diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul etdi.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə Belarus arasındakı münasibətlərin inkişafında hər iki ölkənin liderlərinin xüsusi rolu qeyd olundu.  Azərbaycan və Belarus xalqlarının iradəsi əsasında iki ölkə arasında əməkdaşlığın siyasi, iqtisadi, enerji, kənd-təsərrüfatı, humanitar və digər sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi vurğulandı.
Səfir Nikolay Paçkeviç son 10 ildə Azərbaycanda yüksək inkişafın şahidi olduğunu bildirərək, Birinci Avropa Oyunlarının müəkəmməl səviyyədə təşkil olunduğunu bildirdi. Həmçinin, səfir Paçkeviç  diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi və iki ölkə arasında dostluq əlaqələrinin inkişafı üçün səylərini əsirgəmədiyini vurğuladı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan ilə Belarus arasındakı münasibətlərin inkişafına verdiyi töhfələrinə görə səfir Nikolay Paçkeviçə təşəkkürünü ifadə etdi və  gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the Belarus Ambassador upon the termination of his diplomatic tenure
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Nikolai Paskevich, Ambassador of the Republic of Belarus to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure.
During the meeting the role of the leaders of two countries in the development of the relations was particularly emphasized. Based on the will of the peoples of Azerbaijan and Belarus the satisfaction was expressed with the development of cooperation in political, economic, energy, humanitarian and agriculture fields between the two countries.
Noting that within the last 10 years he witnessed the remarkable development in Azerbaijan, Ambassador Nikolai Paskevich underlined the perfect organization of the First European Games. Ambassador Nikolai Paskevich also expressed his gratitude for the support rendered to him to run his diplomatic activities and noted that he speared no efforts to enhance bilateral relations during his diplomatic mission.
Minister Elmar Mammadyarov extended appreciations to the Ambassador Nikolai Paskevich for his contributions to deepen the Azerbaijani-Belarus relations and wished him every success in his future activities.