Mətbuat şərhi 08 oktyabr 2016
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İran xarici işlər nazirinin təhsil və araşdırmalar üzrə müavini Seyed Kazem Sajjadpuru qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İran İslam Respublikası xarici işlər nazirinin təhsil və araşdırmalar üzrə müavini Seyed Kazem Sajjadpuru qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və İran arasında dostluq və tərəfdaşlıq prinsipləri əsasında müxtəlif sahələrdə ikitərəfli əlaqələrin yüksək səviyyədə inkişaf etdiyi vurğulandı.
Seyed Kazem Sajjadpur Azərbaycana səfəri çərçivəsində ADA Universiteti və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Strateji Araşdırmalar Mərkəzində keçirdiyi görüşlərdən məmnunluğunu ifadə etdi.
İki ölkənin diplomatik təlim müəssisələri arasında əlaqələrin inkişafı, tələbə mübadiləsi və birgə seminar və konfransların keçirilməsinin vacibliyini vurğulandı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Seyed Kazem Sajjadpour, Deputy Foreign Minister of Iran for Education and Research
08 October 2016 05:28
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Seyed Kazem Sajjadpour, Deputy Foreign Minister for Education and Research of the Islamic Republic of Iran.
At the meeting the high level development of bilateral relations between Azerbaijan and Iran in various fields based on the principles of friendship and partnership was highlighted.
Seyed Kazem Sajjadpour expressed satisfaction with his meetings at ADA University and Center for Strategic Studies under the President of the Republic of Azerbaijan.
During the meeting importance of the development of relations between diplomatic training institutions of the two countries, as well as exchange of students and conducting joint seminars and conferences were stressed.