Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belarus Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Qennadiy Axramoviçi qəbul edib
28 avqust 2015 04:32
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belarus Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Qennadiy Vladimiroviç Axramoviçi qəbul edib.
Görüşdə səfir Qennadiy Vladimiroviç Axramoviç etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Səfir Qennadiy Vladimiroviç Axramoviç diplomatik fəaliyyəti müddətində ikitərəfli əlaqələrin inkişafı üçün səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfir Qennadiy Vladimiroviç Axramoviçə diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Press release 28 August 2015 04:32
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Gennady Akhramovich, the newly appointed Ambassador of the Republic of Belarus to the Republic of Azerbaijan
28 August 2015 04:32
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Gennady Akhramovich, the newly appointed Ambassador of the Republic of Belarus to the Republic of Azerbaijan.
During the meeting Ambassador Gennady Akhramovich presented a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
Ambassador Gennady Akhramovich noted that he would spare no efforts to further the bilateral relations during his diplomatic mission.