Mətbuat şərhi 07 may 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Serbiyanın ATƏT-ə sədrliyi üzrə işçi qrupun rəhbəri səfir Dejan Şahoviçi qəbul edib
Elmar Məmmədyarov Azərbaycan ilə Serbiya arasında siyasi, iqtisadi və humanitar əlaqələrin uğurla inkişaf etdiyi bildirərək, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində də iki ölkə arasında sıx təmasların olduğunu diqqətə çatdırdı.
Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli üzrə aparılan danışıqlar haqqında məlumat verən nazir Elmar Məmmədyarov güc tətbiq edərək, dövlətlərin beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədlərinin dəyişdirilməsi cəhdlərinin qəbuledilməz olduğunu vurğuladı. O əlavə etdi ki, münaqişənin həlli üçün ilk növbədə Ermənistanın işğalçı silahlı qüvvələri işğal olunmuş Azərbaycan ərazilərindən çıxarılmalı və işğal faktına son qoyulmalıdır.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador Dejan Šahović, Head of the Task Force for the OSCE Chairmanship of Serbia in 2015
07 May 2015 06:57
Elmar Mammadyarov noting the successful development of political, economic and humanitarian ties between Azerbaijan and Serbia emphasized that both countries are also engaged in close cooperation within the international organizations.
Giving brief update about the ongoing negotiations towards the settlement of Armenia-Azerbaijan conflict Minister Elmar Mammadyarov stressed inadmissibility of altering the internationally recognized borders of states by use of force. Furthermore, he added that for the resolution of conflict, first of all, occupying armed forces of Armenia shall be withdrawn from the occupied territories of Azerbaijan and the fact of occupation shall be ceased.