Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qazaxıstan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Amangeldi Jumabayevi diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
04 aprel 2015 07:14
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qazaxıstan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Amangeldi Jumabayevi diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Görüş zamanı iki ölkə arasındakı əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub, iqtisadi-ticarət və tranzit sahəsində əlaqələrinin inkişafında olan irəliləyişlər xüsusilə qeyd olunub.
Səfir Amangeldi Jumabayev diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirib və iki ölkə arasında dostluq əlaqələrinin inkişafı üçün səylərini əsirgəmədiyini vurğulayıb.

Press release 04 April 2015 07:14
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Amangeldy Jumabaev, the Ambassador of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure
04 April 2015 07:14
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Amangeldy Jumabaev, the Ambassador of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure.
During the meeting the satisfaction was expressed with the cooperation between two countries and progress in promotion of economic, trade and transit fields was noted.
Ambassador Amahgeldy Jumabaev expressed his gratitude for the support provided to run his diplomatic activities and noted that he speared no efforts to enhance bilateral relations  during his diplomatic mission.