Mətbuat şərhi 09 fevral 2016
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Demokratiya və İqtisadi İnkişaf naminə təşkilat - GUAM-ın baş katibi Altay Əfəndiyevi qəbul edib
Görüşdə Demokratiya və İqtisadi İnkişaf naminə təşkilat - GUAM çərçivəsində üzv dövlətlər arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin və işçi qrupları üzrə sahəvi əməkdaşlığın inkişafı məsələləri müzakirə olundu.
Nazir Elmar Məmmədyarov hal-hazırda GUAM-a sədr ölkə kimi Azərbaycanın üzv dövlətlər arasında nəqliyyat, turizm, enerji, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları sahəsində əməkdaşlığın inkişafına töhfəsini vurğuladı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Altay Efendiyev, Secretary General of “the GUAM Organization for Democracy and Economic Development”
At the meeting, the sides discussed the development of economic-trade relations and sectorial cooperation within the working groups among the Member States in the framework of “the GUAM Organization for Democracy and Economic Development”.
Minister Elmar Mammadyarov stressed the contribution of Azerbaijan, as the current chair of the GUAM Organization, to the development of cooperation among the Member States in the fields of transport, tourism, energy, information and communication technologies.