Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 26 sentyabr tarixində Cənub-Cənub mükafatının təltifolunma məraisimində iştirak edib
Cənub-Cənub mükafatı BMT-nin Ərzaq və Kənd Təşərrüfatı Təşkilatı, Davamlı İnkişaf üçün Cənub-Cənub İdarəedici Komitəsi, Beynəlxalq Telelkommunikasiya İttifaqı, Cənub-Cənub Əməkdaşlığı üzrə Beynəlxalq Təşkilatı və bir sıra BMT-yə üzv dövlətlər, agentliklər və fondlar tərəfindən təsis olunub. Sözügedən mükafat BMT-nin hesabatlarına əsasən kənd təsərrüfatı və ərzaq təhlükəsizliyi, Minilliyin İnkişaf məqsədlərində əsaslı irəliləyişlərə nail olmuş ölkələrə verilir.
Qeyd olunmalıdır ki, Azərbaycan 2015-ci il üzrə sözügedən mükafata layiq görülüb. Əhalinin sosial rifahının yaxşılaşdırılması istiqamətində ölkə rəhbərliyinin siyasi iradəsi, bununla əlaqədar həyata keçirilmiş dövlət proqramları, savadsızlığın və yoxsulluğun minimuma endirilməsi və Minilliyin İnkişaf Məqsədlərinin uğurla həyata keçirilməsi istiqamətində görülmüş tədbirlərə görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev Cənub-Cənub mükafatı ilə təltif olunub. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə təqdim olunmuş mükafatı cənab Prezidentin adından nazir Elmar Məmmədyarov qəbul edib.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov participated at the ceremony of the 2015 South-South Awards
Foreign Minister Elmar Mammadyarov participated at the ceremony of the 2015 South-South Awards on September 26, 2015 on the sidelines of the 70th Session of the UN General Assembly.
The South-South Award was co-organized by the Food and Agriculture Organization of the United Nations, South-South Steering Commitee for Sustainable Development, International Telecommunication Union, International Organization For South-South Cooperation as well as the UN member states, agencies and fonds. This award is given to those countries which archived consistent results according to the UN reports at the agriculture and food security, as well as the Millenium Development Goals.
This year Azerbaijan was awarded with the 2015 South-South Awards. H.E. Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan was awarded with the 2015 South-South Award for his contributions in the improvement of the welfare of the population, diminishing the illiteracy and poverty as well as the actions taken in the successful implementation of the Millenium Development Goals. The Award given to the President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr. Ilham Aliyev was received on his behalf by Minister Elmar Mammadyarov.