Mətbuat şərhi 30 may 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Küveyt Dövləti Baş nazirinin birinci müavini və xarici işlər naziri Şeyx Sabah Xalid Əl-Haməd Əl-Sabah ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı Xarici İşlər Nazirləri Şurasının 27-28 may taarixlərində Küveytdə keçirilən 42-ci sessiyasi çərçivəsində Küveyt Dövləti Baş nazirinin birinci müavini və xarici işlər naziri Şeyx Sabah Xalid Əl-Haməd Əl-Sabah ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında siyasi münasibətlərin inkişaf səviyyəsindən məmnunluq ifadə olundu.Bu xüsusda, parlamentlərarası əlaqələrin iki ölkə arasında əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi və möhkəmləndirilməsində rolu qeyd olundu.
Həmçinin Hökumətlərarası Komissiyanın Küveytdə keçirilməsi nəzərdə tutulan növbəti iclasının gündəliyində duran məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparıldı.
İqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsində qarşılıqlı biznes forumları, iş adamları üçün seminarların keçirilməsinin vacibliyi vurğulandı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Deputy Prime Minister and Foreign Minister of the State of Kuwait, Sabah Al Khalid Al Sabah
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Deputy Prime Minister and Foreign Minister of the State of Kuwait, Sabah Al Khalid Al Sabah on the sidelines of the 42nd Session of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation.
At the meeting the sides expressed satisfaction on level of bilateral political relations. In this regard, the role of parliamentary interaction was mentioned as deepening and strengthening factor in the relations.
Meanwhile, the agenda of the next meeting of Intergovernmental Commission, which to be held in Kuwait, were also discussed at the meeting.
Importance of holding mutual business forums, including seminars for businessmen in enhancing economic relations were underlined during the meeting.