Mətbuat şərhi 24 iyul 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Dövlətlərarası Aviasiya Komitəsinin sədri Tatyana Anodinanı qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Azərbaycanda səfərdə olan Dövlətlərarası Aviasiya Komitəsinin sədri Tatyana Anodinanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Elmar Məmmədyarov Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Aviasiya və Hava Məkanından İstifadə üzrə Dövlətlərarası Şura arasında bağlanmış sazişin dekabrın 30-da Milli Məclis tərəfindən ratifikasiyası edildiyini və Şuranın Bakıda fəaliyyətə başladığını qeyd etdi.
Tatyana Anodina Aviasiya və Hava Məkanından İstifadə üzrə Dövlətlərarası Şuranın Bakı şəhərində peşəkar fəaliyyəti üçün yaradılmış fəaliyyətə görə təşəkkürünü ifadə etdi. O, eləcə də Azərbaycanın hava nəqliyyat infrastrukturunun inkişafı və dövlət tərəfindən bu sahəyə göstərilən qayğını qeyd etdi.
Görüşdə Dövlətlərarası Aviasiya Komitəsi ilə əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Tatiana Anodina, chairperson of the Interstate Aviation Committee
24 July 2015 05:59
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation headed by Tatiana Anodina, chairperson of the Interstate Aviation Committee who is visiting Azerbaijan.
Elmar Mammadyarov noted that the agreement signed between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Interstate Council for Civil Aviation and Airspace Use had been ratified by Milli Mejlis on December 30 and the Council began its activity in Baku.
Tatiana Anodina thanked for the condition created for execution of professional functions of the Interstate Council for Civil Aviation and Airspace Use in Baku. She also highlighted the development of air transport infrastructure in Azerbaijan, as well as the state care to the relevant field.
At the meeting the sides exchanged their views on cooperation issues with the Interstate Aviation Committee.