Avropa İttifaqının Əfqanıstan üzrə konfransında iştirak etmək üçün Belçikada işgüzar səfərdə olan xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 5 oktyabr 2016-cı ildə Makedoniya Respublikasının xarici işlər naziri Nikola Poposki ilə görüşüb
Görüşdə nazirlər Azərbaycan və Makedoniya arasında ikitərəfli əlaqələrin inkişaf perspektivlərinə dair ətraflı fikir mübadiləsi apardılar. İki ölkə arasında enerji, nəqliyyat və turizm sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün əlverişli imkanların olduğu vurğulandı.
Tərəflər yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin təşkili və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın davam etdirilməsinin vacibliyini qeyd etdilər.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Nikola Poposki, Foreign Minister of the Republic of Macedonia
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Nikola Poposki, Foreign Minister of the Republic of Macedonia within his working visit to Brussels, Belgium in the margins of the EU Conference on Afghanistan on 5 October, 2016.
At the meeting the Ministers had thorough exchange of views on the perspectives of development of the bilateral relations between Azerbaijan and Macedonia.
The sides stressed that there are favorable opportunities for the expansion of cooperation in the fields of energy, transport and tourism between the two countries.
Ministers also noted the importance high-level mutual visits and cooperation within the international organizations.