Mətbuat şərhi 19 fevral 2016
Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə xarici işlər nazirlərinin Tiflis şəhərində keçirilən beşinci üçtərəfli görüşündə iştirak edən nazir Elmar Məmmədyarov Gürcüstanın xarici işlər naziri Mixeil Janelidze ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında əlaqələrin mehriban qonşuluq və strateji tərəfdaşlıq zəminində inkişafından məmnunluq ifadə olundu.
Nazirlər birgə həyata keçirilən regional layihələrin əhəmiyyətini xüsusi vurğulayaraq, Cənub Qaz Dəhlizinin əsas xətləri olan TAP və TANAP layihələrinin, eləcə də Bakı-Tbilisi-Qars dəmir yolu xəttinin işə düşməsinin regional əməkdaşlığa daha da böyük töhfə verəcəyinə əminlik ifadə etdilər.
Görüşdə həmçinin, Azərbaycan və Gürcüstan arasında siyasi, iqtisadi və mədəni sahələrdə əməkdaşlığın hazırkı vəziyyətindən razılıq qeyd edildi, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə edildi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Mikheil Janelidze, Foreign Minister of Georgia on the sidelines of the Fifth Trilateral Meeting of the Ministers of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Georgia and the Republic of Türkiye.
During the meeting the sides expressed their satisfaction on the development of relations between the two countries based on good neighborhood and strategic partnership.
Stressing the importance of joint regional projects, Ministers expressed strong assurance that the launch of the projects of the Southern Gas Corridor, the main lines of which are the TAP and TANAP, as well as Baku-Tbilisi-Kars railway project will give a great boost to the regional partnership.
The sides appreciated the current status of the cooperation in the political, economic and cultural spheres between Azerbaijan and Georgia, furthermore other issues of mutual interest were discussed at the meeting.