Mətbuat şərhi 27 noyabr 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Gürcüstan Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Giorgi Kvirikaşvili ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 26 noyabr 2015-ci il tarixində Tbilisidə keçirilən Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrinin VI qeyri-rəsmi nazirlər toplantısı çərçivəsində Gürcüstan Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Giorgi Kvirikaşvili ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Gürcüstan münasibətlərinin inkişaf perspektivləri, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, regionda və dünyada baş verən proseslər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Nazirlər iki ölkə arasında əlaqələrin strateji tərəfdaşlıq səviyyəsində inkişaf etdiyini vurğulayıblar.

Press release 27 November 2015
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Giorgi Kvirikashvili, Vice Prime Minister and Foreign Minister of Georgia
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Giorgi Kvirikashvili, Vice Prime Minister and Foreign Minister of Georgia on the sidelines of the 6th Eastern Partnership Informal Ministerial Dialogue in Tbilisi on 26 November 2015.
At the meeting the sides exchanged views on development prospects of Azerbaijani-Georgian relations, cooperation within the international organizations, the issues of regional and global nature.
Ministers stressed the development of relations between the two countries at the level of strategic partnership.