Mətbuat şərhi 16 fevral 2015 04:26
Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyevin Misir vətəndaşlarının terrorçular tərəfindən qətlə yetirilməsinə dair şərhləri
16 fevral 2015 04:26
Biz Misir Ərəb Respublikasının 21 nəfər vətəndaşının terrorçular tərəfindən vəhşicəsinə qətlə yetirilməsini qəti şəkildə pisləyirik. Misir xalqına və qətlə yetirilən şəxslərin ailələrinə dərin hüznlə baş sağlığı veririk.
Terrorizmdən əziyyət çəkən dövlət kimi, Azərbaycan Respublikası Misir xalqının kədərinə şərik çıxır və bir daha terrorizmin bütün forma və təzahürlərini qəti şəkildə pisləyir.
Azərbaycan Respublikası terrorizmə qarşı mübarizədə beynəlxalq birliyin səylərini əzmlə dəstəkləyir.

Press release 16 February 2015
Comments by Hikmat Hajiyev, Spokesperson of the Ministry of Affairs on killing of Egyptian nationals by the terrorists
We condemn in strongest terms the barbaric killing of 21 nationals of the Arab Republic of Egypt by the terrorists. We extend our heartfelt condolences to the People of Egypt and the families of the victims.
As a country suffering from the terrorism, the Republic of Azerbaijan shares the grievances of Egyptian people and reiterates its condemnation of all forms and manifestations of terrorism.
The Republic of Azerbaijan resolutely supports the efforts of the international community in the fight against terrorism.